Klasyczny rekin

BMW serii 5 typu E28

większa wersja

Wbrew pozorom w Polsce niezbyt często można spotkać klasyczne BMW z lat '80, które jest utrzymane w oryginalnym stanie. W moim odczuciu sporo "beemek" z tego okresu zostało poddanych tuningowi wątpliwej urody. Niemniej jednak trafiają się również egzemplarze warte uwagi i właśnie takie klasyczne BMW przedstawiam Wam na łamach tego wpisu, a mianowicie BMW serii 5 typu E28 w kolorze o dostojnej nazwie Royalblau Metallic.

Egzemplarz ten został wyprodukowany w 1987 r. Pod maską znajduje się sześciocylindrowy silnik typu M20 o pojemności 2 litrów, który uzyskuje moc około 130 KM przy 6 tys. obr/min.

Szczerze mówiąc jest to jedno z najładniejszych klasycznych BMW jakie miałem okazję spotkać. Zapraszam zatem do obejrzenia zdjęć "rekina". Klasyka gatunku.


większa wersja

większa wersja

większa wersja

Zobacz również: BMW 440i - dźwięk silnika


większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

Autor: Paweł Skrzypczyński PESfoto

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Gumball 3000 w Warszawie - fotorelacja Dużo mocy - samobójstwo czy większe bezpieczeństwo? Wizjoner Chris Bangle i BMW serii 7 E65 Giełda klasyków: Paryskie boginie BMW M1 - niemiecki klasyk na płótnie Bolesne zderzenie z rzeczywistością... Giełda klasyków: Wyścigowe legendy w Paryżu Walki marek motoryzacyjnych, cz.1 Jak dobrać odpowiednią muzykę do jazdy? Jesienne Lamborghini Gallardo na płótnie Giełda klasyków: ranking najpopularniejszych Toyota Celica Dada: Modyfikowane klasyki Corvette C3 Na Berlin z aparatem, część II Od zaplecza - Autokult.pl i inni Zimowy wypad do Krakowa na dobry początek roku Kim jestem? Na Berlin z aparatem, część I Kultowy Garbus Mercedes 450 SL (R107) - podłoga Robert Kubica - nadzieja WRC Mercedes 450 SL (R107) - co kryje bagażnik? MotoOrkiestra Toruń

Popularne w tym tygodniu:

Renault Clio R.S. 220 Trophy – test [wideo]