David Brown The Sixth

Aston Martin DB6

większa wersja

Aston Martin DB6 zadebiutował w październiku 1965 r. podczas salonu samochodowego w Londynie. Model ten zastąpił DB5, czyli auto znane z wielu filmów z agentem 007 w roli głównej. Do napędu DB6 wykorzystano sześciocylindrowy, rzędowy silnik o pojemności około 4 litrów, który rozwijał moc 282 KM. Jednostka ta pozwalała rozpędzić auto do pierwszej "setki" w około 6,1 s i osiągać prędkość maksymalną rzędu około 238 km/h. W 1965 r. nowy Aston Martin DB6 był wyceniany przez producenta na około 5 tys. funtów szterlingów.

Aston Martin DB6 to zdecydowanie jedno z tych aut, które budzi duże emocje u fanów retro-motoryzacji. Zresztą chyba podobnie jest z każdym "starym" autem z Newport Pagnell. Niemniej jednak jeszcze kilka lat temu DB6 pozostawał nieco w cieniu DB4 i DB5, które w zasadzie od wielu lat stoją na piedestale wśród innych pożądanych przez kolekcjonerów samochodów klasycznych. Obecnie sytuacja jest już zupełnie inna, co najlepiej obrazuje zachowanie się cen DB6, które potrafią sięgać ok. 300 tys. USD, podczas gdy jeszcze 4 lata temu była to w zasadzie połowa tej kwoty.

Ostatnio miałem okazję przyjrzeć się z bliska czarnemu egzemplarzowi DB6, który znalazł się w firmie Rudy's Detailing. Firma ta zadbała, aby DB6 nabrał blasku i prezentował się iście po królewsku, jak na Astona Martina przystało. Zapraszam zatem do obejrzenia kilku zdjęć z tym brytyjskim "vintage GT" w roli głównej. Ladies and Gentlemen… David Brown The Sixth!


większa wersja

większa wersja

większa wersja

Zobacz również: Uczta dla zmysłów: pierwsza jazda Astonem Martinem DB11 V8 na filmie


większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

Autor: Paweł Skrzypczyński PESfoto

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Ferrari F12berlinetta ulicznie Giełda klasyków: De Tomaso Pantera - budżetowy supersamochód Filmowo-motoryzacyjne podsumowanie tygodnia [07.12.2013] Robert Kubica w Volkswagenie! Czyżby? Buick Riviera Boattail Road Trip - drogowa tułaczka po świecie R129 na "czarnych blachach" Audi S4 B5 - rodzinne kombi z charakterem Filmowo-motoryzacyjne podsumowanie tygodnia [03.12.2013] Jedyny taki warsztat Subaru Impreza Wieczne miasto z perspektywy spottera Jesienna Praga (2013) Motoryzacyjne zwiedzanie Europy Drogi marzeń - Przełęcz Stelvio vs Szosa Transfogaraska. Dada: Gran Turismo Polonia okiem motomaniaka Giełda klasyków: 63 miliony dolarów za klasyki w Nowym Jorku Prezentacja Ferrari 458 Speciale 51. Rajd Barbórki Warszawskiej - zapowiedź Lincoln Capri Jaguar E-type Skorpion w akcji Classic Auto - 50 lat Porsche 911 Jak w raju - Classic Remise Berlin

Popularne w tym tygodniu:

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 125 KM Titanium – test [wideo]