Kultowy Garbus

Nietuzinkowy Volkswagen Typ 1 z 1965 r.

większa wersja

W tym wpisie chciałbym przedstawić Wam efekty sesji zdjęciowej, która miała miejsce w lipcu 2013 r. Wówczas przed moim obiektywem znalazł się nietuzinkowy Volkswagen Typ 1 z 1965 r., którego wszyscy znają pod przydomkiem "Garbus". Dlaczego nietuzinkowy? Z uwagi na swój niepowtarzalny klimat, na który składają się m.in. jego kolor, zawieszenie typu "air-ride" oraz liczne detale sprawiające, że od razu widzimy, iż jest to auto, które było budowane z ogromną dbałością o szczegóły.

Volkswagen o którym mowa to projekt w stylu "resto-cal look". Jacek Sobiech, który jest właścicielem Garbusa, zakupił go w 2010 r. jako auto do remontu. Proces odbudowy Garbusa, jak również nadanie mu obecnego klimatu był żmudny i czasochłonny. Efekt nakładu pracy jaki Jacek włożył samodzielnie w budowę tego auta jest naprawdę imponujący. Obecnie auto Jacka to jeden z najbardziej znanych Garbusów w Polsce. Samochód ten jest też dobrze rozpoznawalny poza granicami kraju za sprawą jego licznych zdjęć, które trafiały na różnorodne strony i fora poświęcone tematyce "VAG-ów". W Warszawie auto jest znane również m.in. ze spotkań grupy Youngtimer Warsaw. Zainteresowanym szczegółami dotyczącymi Garbusa polecam wizytę pod tym adresem na forum cultstyle.pl.

Warto również dodać, że Jacek cały czas modernizuje swoje auto. Tym samym jest to projekt, który nadal ewoluuje. Z pewnością postaram się pokazać efekty zmian, które szykują się na sezon 2014. Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć Garbusa z wakacji 2013 r.


większa wersja

większa wersja

większa wersja

Zobacz również: Volkswagen Polo GTI - test


większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

większa wersja

Więcej zdjęć Garbusa znajdziecie pod tym adresem oraz w tym albumie.

Autor: Paweł Skrzypczyński PESfoto

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Mercedes 450 SL (R107) - podłoga Robert Kubica - nadzieja WRC Mercedes 450 SL (R107) - co kryje bagażnik? MotoOrkiestra Toruń BMW 5 F10 Giełda klasyków: Zjawiskowe Mercedesy od Brabusa Mercedes 450 SL (R107) - wnętrze Pijani kierowcy - zmora polskich dróg O ulicznych spostrzeżeniach i pomysłach na gry motoryzacyjne Opuszczona kolekcja Buick Cascada trafi do USA? Mercedes 450 SL (R107) - silnik M117 Dakar to zwykłe kłamstwo Mercedes 450 SL (R107) - renowacja Corvette Z06 Wizyta w Otrębusach Spottingowe podsumowanie 2013 Giełda klasyków: Porsche 356 - wybierz jedno z pięciu Filmowo-motoryzacyjne podsumowanie tygodnia [28.12.2013] Odpowiedzialni kierowcy Ferrari F12berlinetta ulicznie A po co nowy blog? ;) Jakie trasy w Europie warto przejechać motocyklem? Giełda klasyków: Wszystkie Hondy NSX Ayrtona Senny

Popularne w tym tygodniu:

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 125 KM Titanium – test [wideo] Lexus NX 300h Prestige – test [wideo]